logo

YALITIM DANIŞMANLIK - KONTROLÜ

YALITIM DANIŞMANLIK - KONTROLÜ

Binalarda yalıtım bir kere yapılır. Doğru uygulanmayan bir ısı yalıtımı uygulaması ile hem binanızın değer kaybetmesine sebep olabilirsiniz hem de paranızı boş yere harcamış olursunuz. Buna engel olmak ve doğru bir ısı yalıtımı yaptırmak için, TS 825 Standardına göre binanızın ihtiyaçlarını tespit etmeniz ve ona göre bir uygulama yaptırmanız gerekmektedir. Böylece, yalıtım yapılacak yüzeyler, kullanılacak malzeme cinsi, malzeme kalınlıkları ve doğru uygulama şekline kolay vermeniz kolaylaşmaktadır. Bunlara karar verirken hem gereksiz yere fazla paranızı harcamamış olursunuz.

ADV ENERJİ, bu noktada da yalıtım yaptırmak isteyen müşterilerin ihtiyacına cevap vermekteyiz. İsterlerse yapılan yalıtım uygulamalarında yalıtım öncesi ve sonrası danışmanlık hizmeti vermekteyiz. ADV ENERJİ’nin yalıtım danışmanlığı yaptığı yerlerde sağlayabileceğimiz avantajlardan bir kaçından bahsetmek gerekirse;

İhtiyaca uygun ve düzgün bir uygulama sonucu konforlu ve ekonomik bir yaşam alanı elde edersiniz.

İleride fazladan enerji tüketmenize ve yapınızın tekrar tadilat istemesine sebep olabilecek muhtemel hatalı uygulamalardan kaçınmış olursunuz.

İhtiyaç duyulandan daha fazla ısı yalıtımı yaptırmayarak yatırım maliyetinizi düşürürsünüz.

Yalıtım öncesinde ve sonrasında gerekli raporlamalar ve ölçümler yapılarak yapı sakinlerinin aklındaki bütün şüpheleri engellemiş olursunuz ( Termal kamera çekimi ve duvar iletkenlik katsayısı hesaplanması , TS 825 ısı yalıtım hesabı ve Enerji Kimlik Belgesi )